Ważne dane dla pary AUD/USD

Ważne dane dla pary AUD/USD

Walutą w Australii jest dolar australijski, zwany czasem „australijczykiem”. Para AUD/USD jest to para składająca się dolara australijskiego oraz dolara amerykańskiego. Wartość pary wzrasta wraz ze zwyżkującym kursem dolara australijskiego i spada, gdy spada „australijczyk”. Z kolei rosnący kurs dolara amerykańskiego przekłada się na mniejszą wartość pary, a spadający kurs dolara amerykańskiego sprawia, że wartość całej pary rośnie.

Starając się podjąć odpowiednią decyzję odnośnie otwarcia i zamknięcia pozycji długiej lub krótkiej, powinniśmy zwracać uwagę na ceny złota. Australia jest jednym z największych producentów złota na świecie, a więc kurs dolara australijskiego rośnie lub spada wraz ze wzrostem lub spadkiem ceny złota.

Inną istotną dla pary AUD/USD informacją jest charakterystyka eksportu Australii. Kraj ten ma silne powiązania ekonomiczne z Chinami, Japonią i Koreą Południową. Wszelkie wieści gospodarcze napływające z Chin mogą mieć wpływ na krótkoterminowe zmiany kursu dolara australijskiego.